Martin Koot – kinnisvaramaakler, investor, life-coach | Pisiasjad, mida kodu valimisel tähele panna.
Sinu personaalne kinnisvaramaakler, müügiguru ja kinnisvara tippspetsialist
kinnisvara, kinnisvaramaakler, kinnisvarabüroo, martin, martin koot, koot, maakler, broker, realtor, real estate, kinnisvaraarendus, arendus, investeeringu, investeerimine, ost, müük, korterid, majad, müüa korter, müügimees, müügispets, kinnisvarafirma, kinnisvara firma
78
post-template-default,single,single-post,postid-78,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded

Pisiasjad, mida kodu valimisel tähele panna.

Pisiasjad, mida kodu valimisel tähele panna.

Posted by Martin Koot in Arutelud

Maakler soovitab: pisiasjad, mida kodu valimisel tähele panna.

Kes meist poleks unistanud päris oma kodust. Kohast, kus aeg jääb seisma, mis on täis positiivseid emotsioone, laste naeru ning milles sa tunned ennast tõeliselt hästi ja täieõigusliku peremehena. Päris oma kodu valimine võib esmapilgul tunduda totaalse raketiteadusena, kuna turul pakutavast virr-varrist selle ideaalse ja päris õige leidmine võib olla suur peavalu.

Vaadates tänast turusituatsiooni, siis tõdeb iga koduotsija, et pakkumisi on palju, isegi nii palju, et silme eest võtab kirjuks. Uusarendusi kerkib nagu seeni pärast vihma, linn on täitunud kraanadega ning üha enam võib nii tänavapildis kui sotsiaalmeedias kohata värvilisi pilte uutest projektidest. Kas tegemist võib olla buumiga, küsivad ilmselt paljud? Kas täna on üldse õige aeg oma kodu ostmiseks või peaks veel mõned aastad ootama? Kas hinnad hakkavad langema või tõusevad veelgi? Need ja sajad muud küsimused kummitavad meid sel hetkel kui alustame oma mõttemaailma suunamist koduotsimise radadele. Siinkohal võin julgelt öelda, et kui oma mõtetest, hirmudest ja ebakindlusest ei räägita, siis paraku paljud inimesed loobuvadki oma päris kodu otsimisest, kuna see tundub nii keeruline, kui mitte öelda ilmvõimatu. Kodu otsimine ei ole spekulatiivne, mis sõltuks majanduse hetkeolukorrast, ja hindade tõusust või langusest. Kodu ostetakse reeglina kümneteks aastateks, kus suurema kaaluga on teised emotsionaalsed nüansid kui seda on hetke turusituatsioon

Koduotsija kõige suurem mure reeglina on see, et vaimusilmas on loodud omale idealistlik pilt täiuslikust kodust, mis peaks vastama kõikvõimalikele kriteeriumitele. Ühes paketis peaks kindlasti olema kesklinn jalutuskäigu kaugusel, kauni merevaate ja metsakohinaga privaatne asukoht, kus on avar terrass, auto parimiskoht koos panipaigaga, päikesepoolne paiknemine ning loomulikult kõikvõimalikud pisiasjad, mis peavad olema olemas väga piiratud eelarve piires ☺ Kuna nagu me kõik teame, siis päris ideaalmaailmas me keegi ei ela ning koduotsija peaks olema valmis mõningasteks kompromissideks. Siinkohal juhin tähelepanu asjaoludele, mille osas koduotsija kompromisse tehes mõtlema peaks:

1. Esimeseks võtmeküsimuseks on asukoht, mis defineerib suures pildis kinnisvara hinna. Näiteks leides omale ideaalse korteri Tallinna südalinnas, kus on olemas kõik Teile olulised nüansid, alustades merevaadetest kuni hubaste pisidetailideni, kuid mis oma hinnaklassilt ületab Teie eelarvet kahekordselt. Sellises situatsioonis tuleks anda omale võimalus vaadata nö raamidest välja ja anda võimalus ka teistele piirkondadele, mille hinnatase on kordades madalam ning kus te oma eelarve piires asukohaga kompromissi tehes saate kätte kõik enda jaoks olulise.

2. Teiseks tuleks mõelda tuleviku peale. Koduotsija tegutseb reeglina hetke ajendil ning suunab oma fookuse praeguse hetkeprobleemi lahendamisele. Näiteks on noored otsustanud kolida kokku ja hakatakse otsima 1-2 toalist oma päris esimest korterit. Sel juhul ei mõelda selle peale, et arvatavasti võib antud korter aasta pärast väikeseks jääda uue ilmakodaniku sünni tõttu ja tuleb ette võtta juba järgmine hetkeajendil samm ning otsima hakata 3-toalist. Seega üpris vähe mõeldakse antud hetkel tulevate sündmuste peale ja proovitakse hakkama saada olemasoleva probleemiga. Siinkohal soovitus koduotsijale oleks see, et laskuge kas endaga, oma teise poolega või perekonnaga diskussiooni ja mõelge paar sammu ette. Alati suudab siinkohal nõu anda professionaalne kinnisvaramaakler, kes on näinud oma töös kõikvõimalikke erinevaid situatsioone ning suudab juba suht veendunult öelda mis antud inimesele kõige kasulikum tulevikuperspektiivis on. Kompromissina soovitaks siinkohal läbi sõrmede vaadata mõne täna kiftina tunduvast nüansist kodu otsimisel. Näiteks avar poissmehe stuudiokorter, mis täna tundub fantastilise valikuna kuid mõne kuu pärast mõttetu investeeringuna. Seega loobudes näiteks suurest kesklinna katuseterrassi mõttest, oleks äkki mõtekas investeerida sama raha korterisse kus ilma katuseterrassita on võimalik saada stuudiokorteri asemel korralik 2-toaline samaväärne pind.

3. Oma töös puutun igapäevaselt kokku koduotsijatega, kellel on väljakujunenud sisekujundusmaitse, teatud stambid, millest mööda ei vaadata. Sellised inimesed jätavad üldjuhul kõrvale korterid ja majad, kus on vaja tegema hakata mingitki remonti või uuendust ning paraku ei suudeta näha hetkeolukorrast kaugemale. Seega siinkohal peaks appi tõttama professionaalne kinnisvaramaakler, kes suudab näha pilti kuidas pind näeks välja teatud toiminguid tehes ning millist potentsiaali antud kinnisvara endas kätkeb. Loomulikult võib ostjal puududa igasugune teadmine, kuidas ehitus käib, mis selleks vaja on, palju midagi maksab ja kust üldse leida õigeid inimesi. Need on need nüansid mida teame meie, kinnisvaramaaklerid. Õige maakler peaks olema suuteline lihtsa vaevaga maalima ostjale pildi mis peitub hetkeolukorra lõuendi taga ning tooma välja ka väärtuse tõusu tänu teatud toimingute tegemise. Seega siinkohal soovitan koduostjatel veidi laiendada oma otsinguringi ka nende pindadega, kus teine kord väiksemaid muudatusi ette võttes on võimalik kõrvitsast kaunis kullasäras kaarik vormida.

4. Lisaks eelpool mainitud peamistele valikukriteeriumitele on meil kõikidel nii suuremaid kui väiksemaid soove nii korruse, valguse, ilmakaarte, planeeringu, kütteliigi, maja vanuse, remondi taseme kui mille iganes kohta. On asju ja nüansse, mida ostetavas pinnas muuta ei saa, kuid on detaile, mida on võimalik kas remondi käigus muuta või lisada. Seega mängides erinevate mõtetega oma soovlistis, saame vaadata millise kaalukusega on mingi nüanss just Teie jaoks. Soovitan siinkohal kõik oma soovid kirja panna valgele paberile ning igale soovile panna ausalt taha hinne 1-100 skaalal. Seejärel kui hakkate valikuid tegema, siis näete kui suure tähtsusega mingi nüanss Teie jaoks on ja suudate palju kergemini teatud kompromisse teha või mitte teha. Kui sauna olemasolu on Teil hindeskaalal 95, siis peaks juba eos välistama kõik pinnad millel saun puudub. Samas aga hoides laual võimaluse, et osadesse kohtadesse on võimalik saun lihtsa vaevaga sisse ehitada. Kas ilmakaare suhtes õige paiknemine on tähtis? Kas korter peab olema suunaga lõuna poole, et oleks tagatud maksimaalne päikesevalgus või näiteks teeksite kompromissi sellega, et maja põhjaküljest avaneb hingemattev merevaade? Valikud, valikud, valikud, mis ei ole alati kergete killast, kuid pärast endas ja oma soovides selgusele jõudmist on võimalik oma mõtteid spetsialistile ka palju selgemini edasi anda.

Kelle poole siis peaks pöörduma? Kellelt abi loota? Nagu eelnevalt sai mainitud, siis siinkohal tulevad mängu kinnisvaramaaklerid, kes tänu oma pikale erialasele kogemusele ja turutunnetusele suudavad anda ülevaate turutrendidest, hindadest, piirkonna arengupotentsiaalidest ning annavad soovitusi kõige õigema otsuse tegemisel. Kõige meeldivam koduotsija jaoks on veel see, et kinnisvaramaaklerid jagavad seda infot teiega täiesti tasuta, ootamata vastu mitte midagi. Loomulikult soovitan ma lisaks turuülevaate saamiseks asutuda sammuke edasi antud maakleriga, kui oma uue kodu saamine on võetud realistlikuks eesmärgiks. Meil siin Marmel Kinnisvaras on maakler see, kes on Teie hingepeegel, Teie südamesõber, kellele annate edasi kõik oma suured ja väikesed soovid ja unelmad, millistele kriteeriumitele Teie uus kodu vastama peaks. Seejärel saab meie maakler oma tööd alustada, selekteerida koduotsijale välja just vaid Teie persiooni kriteeriumistest lähtuvad pakkumised, mille vahel üldjuhul koduostja ka oma lõpliku ostuotsuse ära teeb, sest valikus on vaid väga hea valik, suurepärane valik ja ideaalne valik.

Marmel Kinnisvara OÜ on innovatiivne kinnisvarabüroo, kes alati vaatab nii klienditeeninduses, turunduses kui müügitegevuses raamidest välja, leides uusi ja tulevikku suunatud lahendusi. Meie eesmärk on saada klient kogu eluks ning vältida keskpärasust ja tehingupõhisust.

Edu kodu leidmisel ja olen Teie jaoks alati olemas kui soovite omale täiuslikku kodu leida või olemasolevat realiseerida.

Martin Koot
Marmel Kinnisvara OÜ partner

12 Apr 2017 no comments

Kommenteeri