Martin Koot – kinnisvaramaakler, investor, life-coach | Ühe harjumuse muutmine võib muuta su elu
Sinu personaalne kinnisvaramaakler, müügiguru ja kinnisvara tippspetsialist
kinnisvara, kinnisvaramaakler, kinnisvarabüroo, martin, martin koot, koot, maakler, broker, realtor, real estate, kinnisvaraarendus, arendus, investeeringu, investeerimine, ost, müük, korterid, majad, müüa korter, müügimees, müügispets, kinnisvarafirma, kinnisvara firma
307
post-template-default,single,single-post,postid-307,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded

Ühe harjumuse muutmine võib muuta su elu

Ühe harjumuse muutmine võib muuta su elu

Posted by Martin Koot in Arutelud

Me kõik oleme harjumuste ohvrid. Oleme enda jaoks kujundanud tegevused ja mõtteviisid, mis meid iga päev ümbritsevad ning mis meid ka kammitsevad. Kui on kätte jõudnud aeg muutusteks, siis igasugune muutumine tundub tohutult raske. Peame ennast ületama, tegema midagi mis on meie loomuse vastane või midagi, mida me lihtsalt puhtast laiskusest teha ei viitsi.

Laiskus on meile nii omane, laiskus lihtsalt olla või teha tegevusi mis on ühiskond meile sisse kodeerinud. Laiskus on teinekord ka mugavus, tunne kus tead, et pead midagi muutma või tegema, kuid ei ole väga mugav seda muuta…ja miks peakski…või siis äkki peaks? Inimelul on hästi erinevaid etappe, kus me defineerime laiskuse ja mugavuse väga erineval moel. Näiteks teismeline ei pea tundide viisi arvutimängu mängimis laiskuseks, kui täiskasvanud inimese jaoks oleks see totaalne laiskus. Või võtame näiteks täiskasvanu, kes diivanil lesib, puldiga telekat tapab ning mõtleb, et ei viitsi vist täna välja jooksma minna. Seevastu aga laps kui talle võimalus anda, siis kihutab ta esimesel võimalusel välja jooksma, olgu siis külm, vihmane või sadagu või pussnuge. Kuna õnneks oleme mõtlevad olendid, siis erinevatel eluetappidel hakkame mõtlema, et äkki saab ka paremini. Või me oleme nii mõjutatavad, et me näeme enda kõrval kedagi kes suudab, kes tahab, kes areneb ja selle pinnalt hakkame ka ise ennast liigutama. Mõnikord tabame ennast olukorrast, kust see mõjutus võib olla väga äkiline ja tugev, olgu see siis mõni inspireeriv telesaade, seminar, mõni karismaatiline sõber või kes iganes ning siis me liigutame ennast ja oleme päeva pealt nagu uuesti sündinud.

Kummalisel kombel aga puudub meil stabiilsus ja ma isegi ei ole suutnud enda jaoks lahti mõtestada, et mille taha see stabiilsuse saavutamine jääb. Võtame näiteks enese vormishoidmise, tervisliku toitumise, suitsetamise ja alkoholi või mis iganes, siis millegipärast on meil võime kiiresti oma suhtumist sellesse muuta, kuid väga raske hoida. Huviga vaatad kõrvalt, kuidas tavalistest pereemadest, kes on mitmete laste emad, leiavad ennast mingi hetk maailma fitnessilavadelt võistlemas kulturismi karikale. Tundub täitsa ulme, kuidas mõttetegevus suunas teda diivanilt tõusma ja kardinaalselt ennast muutma. Kuid kuna muutus oli nii radikaalne, siis seda muutust hoida väga pikas perspektiivis on üpriski keeruline. Seega on kukkumine tipust väga kõrge ning on väga suur oht naasta tagasi oma endise elu peale ning leida ennast taas diivanil puldiga telekat tapmast. Suured ja radikaalsed muutused võivad olla liig paljudele, seepärast on ka teine võimalus.

Mõttemaailma muutus aga ei pea olema vaevaline ning on ka lihtsam meetod. Selleks et muutuda, pead sa muutma erinevaid väljakujunenud mudeleid ning tehes seda jupi kaupa ja tibusammudel, ei tundu see nii koormav ega raske. Soovitan alustada väikestest muutustest, mis juhivad sind õigesse suunda, et saavutada kaugem eesmärk. Näiteks kui oled harjunud hommikuti magama kella 9-ni, siis väike samm edukuse suunas on juba see, et pane kell äratama kella 8-ks ning juba oled võitnud päevast ühe tunni lisaaega, mis teeb aasta lõikes 365 tundi ehk 15 ööpäeva. Kümne aasta jooksul oled sa võitnud juba 150 ööpäeva, mis tähendab juba seda, et oled endale juurde tekitanud pool aastat aega selleks, et olla parem ja efektiivsem.

Toon järgmise näite oma elust. Olen alati tahtnud olla vormis, käia regulaarselt trennis ning hea välja näha. Alati see aga ei õnnestu, põhjuseks kiire elutempo ja miljon muud vabandust. Otsustasin viia sisse väikese muutuse ning alustada igat hommikul 50 kätekõverdusega. Minu üllatuseks andis see väike samm meeletult energiat, häälestab sind paremini ette päeva vastu võtma ning äratab kiiresti üles. Olles seda pool aastat praktiseerinud, lisasin järgmise sammu, suurendades kordade arvu 60ni jne. Ehk kogu aeg lisades väikeseid samme, liigud sa selles suunas mida sa tegelikult saavutada tahad. Õige toonus viis jälle alateadvuse tegevusele, mis paneb sind hommikuti trennikoti kaasa haarama, mis kannustab sind õhtuti jooksmas käima jne. Ehk üks asi viib teiseni ning kokkuvõttes viib see palju elutervema eluni.

Sisse võib viia näiteks harjumuse ennast arendada. Loe raamatuid võib tunduda väga üldine, väga frustreeriv neile kes seda pole harjunud tegema, kuid ka siin on alternatiive. Võta eesmärgiks lugeda raamatut pool tundi enne tööle minekut või kui see ka võimalik pole, siis kuula tööle sõites raadio asemel podcaste, mis häälestavad sind olema efektiivne terve päeva vältel ning annavad kamaluga energiat. Jälle selline väike samm viib sind edasi, muudab su mõttemaailma ning arendab. Olen seda praktiseerinud ka trenni tehes, kus kõrvaklappidest ei tule mitte viimaseid popphitte, vaid midagi kasulikku, harivat ja motiveerivat.

Hea meelega ma kuulaks ka teie kogemusi, et mida olete oma elus muutnud, mis on muutunud teie jaoks juba standardiks ning millest olete kasu lõiganud. On see siis toitumisharjumuste muutmine, hommikune klaas vett, mediteerimine või midagi täiesti teistsugust. Loodan ka ise saada teilt mõnda kasulikku nippi, kuidas oma elu paremaks ning efektiivsemaks muuta.

Kuid kas üldse on vaja muutuda ja kelle jaoks seda vaja on?

Meie enda heaolu on meie endi kätes ja kõik suured teod on vaid väikeste muutuste kaugusel. Pidevalt tuleb ennast ületada ja sillutada ise oma tee õnneni.

Päikest!

25 Jun 2018 no comments

Kommenteeri