10 kõige tähtsamat küsimust mida endalt küsida kui plaanid oma kinnisvara müüki.

Martin Koot Kinnisvaramaakler

Igal täiskasvanul seisab varem või hiljem ees soov või vajadus oma kinnisvara müüa. Kuid kuidas siis oma kinnisvara müügiga alustada ning teha nii, et müük oleks edukas ja pingevaba? Olles ise pikalt tegutsenud eduka kinnisvaramaaklerina, siis olen oma teekonnal kohanud hulgaliselt erinevaid situatsioone. Pahatihti inimesed kipuvad alahindama oma võimeid ning võrdsustavad kinnisvaramüüki mõne mööblieseme või lasteriiete müügiga internetis ja ei suuda pöörata tähelepanu kritiliselt olulistele aspektidele, mis mõjutavad nii hinda kui ka ajakulu. Kui siis aga on tehtud kindel otsus, et nüüd on õige hetk ning vajadus oma kinnisvara müümiseks, siis mis on need 10 küsimust mida endalt küsida, enne kui pea ees tulle hüpata.

  1. Kas ma olen võimekas müügimees ning suudan müüa eskimole jäätist nii eesti, vene, soome kui ka inglise keeles?
  2. Kas ma oskan jutustada lugusid, mis panevad ostjaid sinu kinnisvarasse ja elukeskkonda armuma?
  3. Kas mul on selleks tegelikkuses piisavalt aega ja ressursse?
  4. Kas minu turundusvõimed ja -oskused on sellised, mis võimaldavad objekti kajastamist nii erinevates sotsiaalmeedia kanalites kui ka genereerida muud kvaliteetset ja laiahaardelist sisu?
  5. Kas mul on piisavalt adekvaatset infot oma kinnisvara väärtuse kohta, lisaks sellele mis naabrimees arvas?
  6. Kas ma suudaksin pääseda ligi maaklerite portfellides pesitsevatele ostuklientidele?
  7. Kas ma suudan müügil oma emotsioone ohjeldada, jääda neutraalseks ja professionaalseks?
  8. Kas mu juriidilised teadmised on piisavad, et nõustada ostjaid ning rääkida kõigest olulisest?
  9. Kui palju raha olen ma valmis kulutama turunduse peale lisaks oma väärtuslikule ajale?
  10. Miks ma ei soovi võtta maaklerit, kes suudab lahendada kõik eelnevad punktid ning esindada mind kõikides nüanssides paremini kui ma eales seda suudaksin, müües efektiivsemalt ja parema hinnaga, sihikindlamalt, fokusseeritult ja entusiastlikult?

Kui suudad vastata esimesele üheksale küsimusele rõõmsa häälega YES YES YES ja rinda kummi ajades sõita mängeldes kogu müügiprotsessi laineharjal, siis soovin sulle õnne, kuna oled üks harukordselt andekas “kinnisvaramaakler” ja sooviks kindlasti kokku saada kohvitassi ääres ja arutada sinu edasise karjääri võimalusi 🙂 Kui aga tunned, et pärast 9 esimese punkti peale mõtlemist ei tekkinud sellist tunnet, et peaks ise käed külge panema, siis olen vaid telefonikõne kaugusel ning soovin juba ette meile mõnusat ja efektiivset koostööd. Igal inimesel on omad tugevused ja nõrkused, minu tugevus on KINNIVARA MÜÜK ja see lennutab mind hommikul voodist ning hoiab erksana kogu ärkveloleku aja. Helista ja ma teen just sulle kinnisvara müügi osas rätsepaülikonna laadse PARIMA pakkumise.

Martin Koot

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *