Maakler ilma tiitlita

Kas pole mitte nii, et meile meeldib ennast ehtida sulgedega, eriti värviliste sulgedega, mis peaksid meid tegema eriliseks ja eristama massist? See on nii olnud juba loomariigi alguspäevilt alates ja emapiimaga meile kaasa antud. Mida ma siis pean silmas enda sulgedega ehtimise all?

Me sünnime siia maailma vabana kõikidest tiitlitest ja raamidest. Järk järgult poogitakse meie külge vanemate ja ühiskonna poolt teatud staatus ning hiljem täiskasvanuna teeme juba ise valikuid kellena ja millisena me ennast maailmale näidata tahame. Sellel teekonnal on aga üks suur ohukoht. Meil kõigil on väga lihtne ära kaotada oma tegelikku olemust ning oma MINA alla suruda raamidele, tiitlitele ning igasugusele butafooriale, mis varjutavad meie tegelikku sisu. Aga äkki me ei tea kes me tegelikult oleme või isegi kardame seda? See peegeldab tegelikkust, kuna enamus meist tunneb ennast turvaliselt luues omale maailma kellegi teise tiiva alla või kasutades kellegi teise loodud maailma oma turvavõrguna. Kuid kas siis ehtimine kellegi teise sulgedega annab meile kui erakordsele indiviidile erilisuse ja silmapaistva staatuse?

Mind ajendas seda postitust kirjutama minu kui tänaseks freelancer kinnisvaramaakleri staatus. Olen aastaid erinevate suurte büroode egiidi all tegutsedes paguneid korjanud ning partnerina maaklerbürood vedanud. Tänaseks olen vabastanud ennast sulgedest ja butafooriast ning tunnen ennast tegelikkuses tõeliselt vabana. Kuid kuidas on siis üldse võimalik olla tegev professionaalselt kinnisvaras ilma suurbrändide sulgedeta? Kas siis keegi üldse võtaks mind tõsiselt? Sai just mainitud vabadust ning seda tunnen eelkõge just selles võtmes, et nüüd olen ma tõeliselt vaba laskma oma fookust suunata just sellele mis on oluline. Olen aru saanud oma tegelikust olemusest ning analüüsinud pikkade aastate põhjal, milles ma tõsiselt hea olen ja mida kinnisvaras naudin. Nüüd olen leidmas tõesti aega pühendada ennast oma klientidele, professionaalselt fokusserida müügipsühholoogia rahendamisele müükide efektiivseks muutmiseks ning vaadata raamidest välja nii turunduses kui sidusteenuste osutamises.

Maakler ilma tiitlita on kui treenitud elukogenud lõvi kes tunneb ennast lageda savanni keskel võitmatuna, kes ei vaja küttimiseks karja ning õpetusi ning kes on südames tõeline loomade kuningas. Usun, et heites endalt suled ja ellimineerinud ebaolulise, suudan olla tippmaakler oma parimas mahlas kõikidele oma praegustele ja tulevastele klientidele. 

Lõpetuseks soovitan kõikdel vaadata üle oma positsioon elus, mis iganes kohas või etapis te ka ei oleks. Hinnake, kas olete ennast mõnusalt mässinud kellegi teise suletekki ja olete jäänud turvalisse lõksu või olete sisimas lõvikuningas, kes ootab vabanemist. 

Päikest soovides,

Martin Koot

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *