Kas oled minuga nõus, et kinnisvaramaaklerite maine on olnud läbi aegade suhteliselt madal, kuna neid võrreldakse nii verd imevate puukidega kui ka liigkasuvõtjatena, kes räägivad libejuttu, kuid tegudeni ei jõua. Kahjuks on meie hulgas tõesti palju selliseid tegelasi, kes endale vastu rinda tagudes kinnisvaramaakleri rolli on võtnud, kuid kellel tegelikkuses ei ole halli aimugi, kuidas üks professionaalne kinnisvaramaakler tegutsema peaks.

Personaalsus

Üha tihenevas konkurentsis leiame ennast pakkumiste ja ostuhuviliste virr-varrist, kus orienteerumiseks peaksid olema totaalne guru. Mina kinnisvaramaaklerina laskun alati kliendi tasandile, kuulates tema soove ja ideaale, aru saades miks ta ühte või teist asja ihkab, mis on tema eesmärgid, tulevikuplaanid ja põhjused rohujuure tasandil, et kokkuvõttes pakkuda talle sellist teenust mida ta tegelikkuses ka hädasti vajab. Me kõik oleme erinevad, meil on erinevad huvid ja personaalsed iseärasused. Pole võimalik kõikidele pakkuda täpselt samasugust ülikonda, kuna me oleme kõik niivõrd erinevad. Seetõttu pean ma ennast kinnisvaraliseks rätsepaks, kes alati valmistab oma kliendile eritellimusülikonna, sellise, mida sobib talle kui valatult ning mida kandes tunneb ta ennast alati suurepäraselt.

Teenuse maksumus

Kinnisvaramaakleri valikul püüab müüja reeglina valida maaklerit hinna järgi. Kas siis minu eelnevalt kirja pandud jutt personaalsusest ja meeletust pühendumisest ei käi mitte mulle üle jõu? Äkki sa ei saa endale lubada rätsepaülikonda ja pead piirduma kaubanduskeskuse valikuga?

Tegelikkuses on aga hoopis teistmoodi. Kinnisvaramaaklerina peale sinu kaardistamist ja arusaamale jõudmist, mis teeb sind õnnelikuks, leian ma alati lahenduse kus müüja peale tehingut lahkub naeratus näol, kuna minu tasu on reeglina lisatud müügihinnale. Kinnisvaramaakler peab pakkuma lisaväärtust, samuti peab maakler olema piisavalt motiveeritud, seega kui on tekkimas win win situatsioon, siis see on jõud, mis aitab viia igat tehingut kiiresti lõpuni. Loomulikult olen eelnevalt teinud põhjaliku turuanalüüsi, koostanud vettpidava turundusplaani mis kõik toetab meie müügihinda, minu teenustasu ning mille kõige põhjal olen veendunud ka müügiedus.

Tegevused müügil

Loomulikult hõlmab kinnisvaramaakleri töö kõikvõimalikke erinevaid lisategevusi, mille täpsema loetelu leiad “Toetavad teenused” alt.